Joga dla dzieci

21 kwietnia 2021 Karolina 0 Comments

Ranne Ptaszki poszerzyły swoją ofertę o zajęcia z jogi dla dzieci.

Joga dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia, nauka asan czyli pozycji jogi. Dzięki praktyce jogi dziecko w naturalny sposób uczy się cierpliwości poprzez trwanie w pozycji, wprowadzane jest w świat wartości moralnych takich jak prawda, szacunek do siebie, innych oraz do życia. Ćwiczenia są znakomitym sposobem na poprawienie koordynacji ruchowej oraz koncentracji dziecka.

Joga dla dzieci są to kreatywne zajęcia , które wpływają korzystnie na koncentrację ,  koordynację ruchową , zmysł równowagi oraz wzmacniają ciało. Działają także pozytywnie na kręgosłup dziecka oraz uczą współpracy z ciałem. Dzięki relaksacji dzieci stają się uporządkowane i twórcze. Zajęcia pomagają panować nad emocjami oraz zwiększają poczucie własnej wartości , uczą samoświadomości. Sesja rozpoczyna się od rozgrzewki w formie zabawy lub gry ruchowej  , następnie ćwiczymy nadal w formie zabawy ( nawiązując do świata zwierząt i roślin) asany czyli pozycje jogi. Na koniec zajęć prowadzony jest wyciszający i odprężający relaks.

Zajęcia dostosowane są do różnych grup wiekowych. Czas trwania to 20 – 40 minut.

Zajęcia prowadzone są przez Panią Klaudię Lisiewską – absolwentkę Pedagogiki, doświadczoną nauczycielkę i certyfikowaną  instruktorkę jogi dla dzieci.

leave a comment

Girl in a jacket
Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej: woes.pl